DUCHONKA

Duchonka

[8 km]

Rekreačná oblasť Duchonka leží 8 km od Bezovca, v nadmorskej výške 275 m, vo venci pohoria Považského Inovca, v peknom prostredí brezového hája, v blízkosti vodnej nádrže. Celková rozloha autokempingu je 30 ha. Vodná nádrž zaberá plochu 17 ha. Západná časť vodnej nádrže je lemovaná piesočnatou plážou.

ŠPORTOVÝ AREÁL

Tým aktívnejším sú k dispozícii športové ihriská – tenisové, golfové, stolnotenisové, volejbalové. Vo vodnej nádrži sú okrem kúpania aj dobré podmienky pre športové rybárstvo, člnkovanie, bicyklovanie na vodných bicykloch. Okolie ATC je možné na cykloturistiku, okolité lesy ponúkajú možnosť pre letnú turistiku, zber húb.

 

KULTÚRNE AKCIE

Lákadlom pre návštevníkov všetkých vekových kategórii je možnosť zábavy počas letnej sezóny na diskotékach na troch tanečných plochách, ktoré sú magnetom vďaka vystúpeniam popredných slovenských a českých interpretov, premietanie filmov v amfiteátri, na ktorom sa koná Kultúrne leto, ktoré ponúka oddych a zábavu pri vystúpeniach skupín rôznych hudobných žánrov, ľudových rozprávačov a taktiež rôzne súťažné a zábavné akcie pre deti.